Majitelé zvířat

Pokud Vašeho psa nebo koně trápí artritické klouby, osteochondróza, případně došlo k poškození šlach nebo vazů, je vhodné tyto obtíže léčit aplikací mezenchymálních kmenových buněk. Neváhejte nás proto kontaktovat k nezávazné konzultaci. Rádi Vám také doporučíme v této léčbě zkušeného spolupracujícího veterinárního lékaře v blízkosti Vašeho bydliště.

1) Vyšetření zvířete

Dříve než se přistoupí k léčbě buněčnou terapií, je nutné provést vyšetření zvířete, aby byla zajištěna správná indikace terapie. Musí se vyloučit pacienti s celkovým onemocněním, diabetem, infekční artritidou, onkologičtí pacienti a senilní pacienti s velice pokročilou artrózou na více kloubech. Vždy je třeba zvážit anestezii s ohledem na stáří zvířete a v souvislosti s očekávaným výsledkem i stupeň pokročilosti degenerace kloubní chrupavky. Čím dříve pacient léčebnou terapii podstoupí, tím výraznější jsou její výsledky. 

2) Odběr kostní dřeně

U psa lékař odebere v anestezii kostní dřeň (krev) z pažní kosti, u koně provede odběr v sedaci a lokální analgezii z hrudní nebo pánevní kosti. Odběr se provádí do speciálních odběrových stříkaček.

3) Zpracování kostní dřeně

V naší laboratoři za přísných sterilních podmínek dojde ke zpracování kostní dřeně a kultivaci mezenchymálních kmenových buněk.

4) Aplikace přípravku

Za dva až tři týdny po odběru kostní dřeně je možné aplikovat suspenzi mezenchymálních kmenových buněk přímo do postiženého kloubu nebo zraněné šlachy. U psa se aplikace buněk provádí opět v anestezii, u koně v sedaci.
Po aplikaci přípravku je nutné dodržet režim doporučený ošetřujícím veterinárním lékařem.

V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit.

 

jak probiha zakrok majitele zvirat 01