Z důvodů zachování lékařského tajemství neuvádíme jména majitelů ani koní.

PSI

1. Abby, kolie, fena
Na veterinární kliniku byla přivedena dvouletá fena kolie. Klinickým vyšetřením bylo zjištěno kulhání 2. stupně na obě pánevní končetiny, zkrácený krok, bolestivost obou kyčelních kloubů a zbytnění levého kolenního kloubu s mírnou bolestivostí. V kolenním kloubu byl kalcifikovaný volný fragment.
Volný fragment byl chirurgicky odstraněn a současně byl proveden odběr kostní dřeně k získání kmenových buněk.
Majitelka pacienta pozorovala první zlepšení po 4-5 týdnech od aplikace kmenových buněk. Sedm týdnů po aplikaci byla fena aktivnější a temperamentnější. Opakované vyšetření po 4 a 6 měsících od aplikace kmenových buněk potvrdilo setrvale zlepšený stav bez bolestivosti kyčelních kloubů i kloubu kolenního. Pacient je stále vyšetřován v intervalech 10-12 měsíců a stav zůstává setrvalý.

2. Charlie, labradorský retriever, fena
Dvouapůlletá fena labradorského retrievera byla klinicky vyšetřena se zjištěním kulhání 2. stupně na levou přední končetinu, zbytněním loketního kloubu a volným fragmentem v kloubu.
Byla provedena artroskopie s odstraněním volného fragmentu. Stav pacienta se nejprve zlepšil, ale po čase se začal zhoršovat. Majitelé si vyžádali léčbu kmenovými buňkami.
První známky zlepšení stavu majitelé pozorovali po 4 týdnech od aplikace. Po 6 týdnech od aplikace bylo pozorováno zlepšení kulhání a po 6 měsících pacient již nekulhal ani nejevil známky bolestivosti. Pacient je nadále pravidelně vyšetřován a jeho stav je setrvalý.

3. Eliot, zlatý retriever, pes
Klinickým vyšetřením byla u pacienta prokázána osteochondróza pravého ramene a dysplazie loketních kloubů. Po provedeném artroskopickém ošetření byla odebrána také kostní dřeň k izolaci mezenchymálních kmenových buněk. 8 týdnů po aplikaci buněk pes již nekulhal, pohyb byl bezbolestný, pacient měl jen mírně zkrácený krok. Pes stále dochází na pravidelné kontroly a je bez obtíží.

4. Tango, německý ovčák, pes
Pacient se dostavil na kliniku s diagnózou ataxie zadních končetin a dysplazie pravého kyčelního kloubu. I když se u tohoto pacienta kombinovala neurologická porucha s ortopedickým onemocněním a prognóza zlepšení byla nejasná, majitel si přesto přál léčbu buněčnou terapií. Stav pacienta se po aplikaci kmenových buněk zlepšil, dokonce opět aportuje a má chuť běhat.

KONĚ

1. Dostihový kůň, klisna
V prosinci byly sedmileté klisně aplikovány kultivované mezenchymální kmenové buňky do dvou kloubů postižených artrózou. V květnu příštího roku se účastnila závodu a v létě dokonce zvítězila.

2. Dostihový kůň, valach
Tříletý valach podstoupil během zimy aplikaci kmenových buněk do spěnkového kloubu a na jaře příštího roku vyhrál dostih.

3. Dostihový kůň, valach
Čtyřletý dostihový valach podstoupil léčbu kloubu buněčnou terapií na podzim. V květnu příštího roku byl druhý na steeplechase a na podzim steeplechase vyhrál.

4. Dostihový kůň, klisna
Do dvou lézí ve zraněné šlaše byly pětileté klisně aplikovány kultivované mezenchymální kmenové buňky. Šlacha se kvalitně zhojila a klisna se po tři čtvrtě roce mohla účastnit dostihu.

5. Dostihový kůň, valach
Devítiletý dostihový valach podstoupil aplikaci kmenových buněk do zraněné šlachy. Po roce vyhrál steeplechase.

ZKUŠENOSTI MAJITELŮ

1. Lex, stafordšírský bulteriér, pes, 6 let
"S výsledkem u svého šestiletého psa jsem velmi spokojená." reaguje na výsledek léčby paní majitelka. "Do dvou měsíců po aplikaci bylo možné pozorovat viditelné známky zlepšení a pes přestal kulhat." dodává.

2. Pegina, belgický ovčák, fena, 6 let
"Před aplikací kmenových buněk jsem ztrácela naději, že může mé feně ještě něco pomoci." říká paní majitelka. "Pan doktor mi navrhl léčbu kmenovými buňkami. Z výsledku jsem nadšená. Po čtyřech měsících od aplikace docházelo k velmi výraznému zlepšení. Fence se daří skvěle a nemá vůbec bolestivé nohy."

3. Sam, labradorský retriever, pes, 6 let
"Buněčná terapie mému psovi určitě pomohla. Před aplikací měl pes velké bolesti a nemohl se zvednout. Tyto problémy se díky aplikaci kmenových buněk podařilo odstranit."

4. Chovný kůň, klisna
"Léčba artrózy kmenovými buňkami byla pro naší čtyřletou klisnu určitě dobrou volbou. Klisna je zdravá a nekulhá." pochvaluje si chovatelka.

5. Dostihový kůň, klisna
"Naše tříletá klisna podstoupila artroskopii spěnkových kloubů. Paní doktorka nám nabídla možnost následné aplikace kmenových buněk. S tímto postupem jsem souhlasil a musím konstatovat, že výsledek je perfektní. Kmenové buňky byly klisně aplikovány na podzim a na jaře vyhrála dostihy. Já jsem byl s výsledkem léčby maximálně spokojený a aplikaci kmenových buněk doporučuji." říká nadšeně majitel klisny.

 

pacienti 01